Lietojamība (UI/UX)

Lietojamība (UX/UI)

Patīkamu lietotāju pieredzi Jūsu risinājumā rada ne tikai piedāvātā funkcionalitāte vai pievilcīgais dizains, bet arī tā lietojamība. Lietojamība parāda, cik viegli vai sarežģīti Jūsu lietotājiem ir veikt darbības un sasniegt mērķus mājas lapā, e-veikalā vai citā digitālā risinājumā.

Laba digitālā risinājuma lietojamība nodrošina Jūsu klientiem plūstošu pieredzi to lietojot. Savukārt slikta lietojamība var dot Jūsu klientiem ieganstu vērsties pie konkurentu risinājumiem, kuri piedāvā ērtāku risnājumu. 

Ieguvumi no labas lietojamības

  1. Paaugstināta konkurētspēja ar citiem digitāliem risinājumiem

  2. Ietaupīti resursi, kas citādāk tiktu ieguldīti klientu atbalstā

  3. Palielināta lietotāju apmierinātībā ar risinājumu

 

Lietojamības pakalpojumi

Lietojamības testēšana

Jūsu digitālā risinājuma testēšana ar īstiem lietotājiem, lai novērotu, kā tie veic darbības un ar kādiem šķēršļiem saskaras. Pirms testēšanas kopā tiek definēts testu mērķis, galvenie jautājumi, un lietotāju uzdevumi, un atlasīti testa dalībnieki, ņemot vērā Jūsu biznesa mērķauditoriju. Testa rezultāti tiek izanalizēti, un lietojamības speciālists sniedz rekomendācijas lietojamības uzlabošanai.

 

Lietojamības eksperta analīze

Mūsu lietojamības speciālists izanalizē Jūsu digitālo risinājumu pēc vispārpieņemtiem lietojamības kritērijiem un standartiem. Analīzes novērojumi tiek papildināti ar rekomendācijām, kuras ieteikts ieviest, lai uzlabotu Jūsu digitālā risinājuma lietojamību.

 

Kartīšu šķirošana

Jūsu digitālā risinājuma satura izvērtēšana no lietotāju perspektīvas, lai uzzinātu kā lietotāji saprot informācijas struktūru mājas lapā, e-veikalā vai citā risinājumā. Kartīšu šķirošana tiek veikta aicinot Jūsu lietotājus sakārtot digitālā risinājuma satura daļas viņiem loģiskā struktūrā. Pēc aktivitātes veikšanas lietotāju piedāvātās struktūras tiek apkopotas, un Jūs iegūstat papildinātu Jūsu risinājuma satura struktūru.

 

Web analītikas analīze

Jūsu mājas lapas, e-veikala vai cita web risinājuma apmeklējuma datu ievākšana un analīze, lai noskaidrotu apmeklētāju paradumu un lietojamības šķēršļus. Pirms analīzes veikšanas kopā tiek definēti mērķi un kritēriji to sasniegšanai. Pēc analīzes veikšanas izaicinājumi tiek apkopoti kopā ar rekomendācijām un tālākām izpētes iespējām.

 

Kontaktforma

Sazinies ar mums

Pieteikties konsultācijai +371 67299532
+371 29475249

E-pasts: info@datateks.lv
Adrese: Cēsu iela 31, II korpuss, Rīga, Latvija LV-1012 Kā nokļūt?
Darba laiks: P,O,T,C,P - 9.00 - 18.00